Żołnierze JWA wozem bojowym odwiedzili małych pacjentów Gliwickiego szpitala

Żołnierze JWA wozem bojowym odwiedzili małych pacjentów Gliwickiego szpitala

Takiej niespodzianki z okazji Dnia Dziecka mali pacjenci pediatrii i chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr.4 w Gliwicach na pewno się nie spodziewali! Po szpital podjechał unikalny wóz bojowy Jednostki Wojskowej Agat w Gliwicach a w nim dwóch uzbrojonych żołnierzy!

Żołnierze z Jednostki Wojskowej Agat w Gliwicach odwiedzili dziś małych pacjentów! Ich wóz bojowy przeznaczony do misji specjalnych w Afganistanie czy Iraku, dziś swoją misję zrealizował pod oknami pediatrii i chirurgii dziecięcej. Nie zabrakło prezentów, pozdrowień i uśmiechów.

Jak podkreślił kapitan Mariusz Łapeta, rzecznik prasowy Jednostki Wojskowej AGAT, takie wydarzenie to niezwykła okazja by sprawić chorym maluchom odrobinę radości w tym bardzo trudnym czasie zagrożenia epidemiologicznego. Dr Agata Gajewska, ordynator pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach dodała, że wyjątkowy prezent od żołnierzy to sposób na to, aby szpitalna rzeczywistość stała się nieco bardziej przyjazna i kolorowa.

Rysunki, specjalnie wykonane z tej okazji przez dzieci, trafiły do jednostki wojskowej i będę na pewno niezwykłą pamiątką.

Źródło: eska.pl

error: